DOLAR
33,0898
EURO
36,0590
ALTIN
2.563,27
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde grup kuraları çekildi

FIBA Ligi’nde Türkiye’yi 4 takım temsil edecek

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde grup kuraları çekildi
26.06.2024 18:40
0
A+
A-

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘nde kura çekimi gerçekleştirildi. Tertibin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, İsviçre’nin Mies kentindeki Patrick Baumann Basketbol Konutu’nda yapılan kura çekiminde 4 Türk temsilcisinin rakipleri belirlendi.

Turnuvada 2024-2025 sezonu gayretine grup evresinden başlayacak Galatasaray, Pınar Karşıyaka ve Manisa Büyükşehir Belediyespor ile eleme karşılaşmalarının akabinde ismini gruplara yazdırmaya çalışacak Aliağa Petkimspor’un rakipleri belli oldu.

Pınar Karşıyaka, C Kümesi’nde La Laguna Tenerife (İspanya), Saint-Quentin Basket-Ball (Fransa) ve Kolossos H Hotels (Yunanistan) ile karşılaşacak.

Galatasaray, D Kümesi’nde Promitheas Patras (Yunanistan), RASTA Vechta (Almanya) ve eleme çeşidinden gelecek bir takım ile eşleşti.

Manisa Büyükşehir Belediyespor, H Kümesi’nde UCAM Murcia (İspanya), Peristeri (Yunanistan) ve FMP Belgrad (Sırbistan) ile karşı karşıya gelecek.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 4 takımın gruplara ismini yazdıracağı eleme çabaları, 15-22 Eylül’de oynanacak. Toplam 32 takımın 8 kümede yer alacağı olağan sezon ise 1 Ekim’de başlayacak.

Eleme turunda Aliağa Petkimspor, Hollanda temsilcisi Heroes den Bosch ile karşılaşırken rakibini elemesi durumunda eleme tipi yarı finalinde Fransız ekibi Cholet Basket ile kozlarını paylaşacak.

Basketbol Şampiyonlar Ligi grupları şu şekilde:

A Grubu: Hapoel Netanel Holon (İsrail), Igokea m:tel (Bosna Hersek), Nanterre 92 (Fransa), Würzburg Baskets (Almanya)

B Grubu: Unicaja (İspanya), Filou Oostende (Belçika), King Szczecin (Polonya), Eleme çeşidinden gelecek takım

C Grubu: La Laguna Tenerife (İspanya), Pınar Karşıyaka, Saint-Quentin (Fransa), Kolossos H Hotels (Yunanistan)

D Grubu: Galatasaray, Promitheas Patras (Yunanistan), RASTA Vechta (Almanya), Eleme cinsinden gelecek takım

E Grubu: AEK (Yunanistan), VEF Riga (Letonya), Maccabi Ironi Ramat Gan (İsrail), Eleme tipinden gelecek takım

F Grubu: Rytas Vilnius (Litvanya), Falco Szombathely (Macaristan), Pallacanestro Reggiana (İtalya), WKS Slask Wroclaw (Polonya)

G Grubu: BAXI Manresa (İspanya), Bertram Derthona Tortona (İtalya), NINERS Chemnitz (Almanya), Eleme tipinden gelecek takım

H Grubu: UCAM Murcia (İspanya), Peristeri (Yunanistan), Manisa Büyükşehir Belediyespor, FMP Belgrad (Sırbistan)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.